Studentima Elektrotehničkog fakulteta dodijeljeni sertifikati u okviru Ljetnje škole Erasmus+ projekta ReFLAME Dodjelom sertifikata o uspješno završenom intenzivnom kursu engleskog jezika struke, na Elektrotehničkom fakultetu zaključena je Ljetnja škola za studente, organizovana pod okriljem Erasmus+ projekta ReFlame (Reforming Foreign Languages in Academia in Montenegro). Ljetnju školu Engleskog jezika za elektrotehniku uspješno su završili sljedeći studenti: Alida Mehonjić, Anđa Ralević, Ivan Dušević, Ivana Čuljković, Ksenija Maraš, Milica Rajčić, Milica Vušanović, Minja Pavlović, Mirjana Portić, Tamara Jovanović i Željko Bolević. U periodu od 28.06. do 09. 07., dr Dragana Čarapić, viši lektor na Filološkom fakultetu, održala je nastavu Engleskog jezika struke za studente elektrotehnike - B2.2/C1.1 nivo (English for Electrical Engineering - B2.2/C1.1 level). Nastava je održana u kompjuterskoj sali 2 uz tehničku podršku i saradnju uprave Elektrotehničkog fakulteta. Za navedeni kurs je korišćen novi udžbenik Reflame Your English for Electrical Engineering: Topics in Power & Control Engineering, čiji su autori prof. dr Milica Vuković-Stamatović i prof. dr Vesna Bratić. Ljetnja škola je zapravo bila prilika da se udžbenik, kao prvi opipljivi proizvod prve faze projekta ReFlame, koji je već dobio odlične recenzije evropskih partnera na projektu, testira i u praksi. I u tom pogledu, sudeći po najvišim ocjenama i pozitivnim komentarima koje su kroz upitnik dali studenti i predavač na kraju kursa, novi udžbenik je ispunio očekivanja. Novi nastavni materijal, upotreba savremene tehnologije i najsavremenijih nastavnih tehnika i metoda (sa kojima su predavači, između ostalog, imali priliku da se upoznaju i kroz tri obuke koje su u prethodnom periodu organizovane kroz projekat ReFlame), u kombinaciji sa glavnim preduslovom za postizanje što boljih rezultata u nastavi jezika ̶ radom u malim grupama doprinijeli su izuzetnom uspjehu ove ljetnje škole. Kroz komunikativni pristup nastavi, i uz upotrebu autentičnih štampanih i audio-vizuelnih materijala, studenti su imali mogućnost da ovladaju osnovama stručne terminologije i prateće relevantne gramatike engleskog jezika elektrotehnike, kao i da diskutuju na temu postojećih i mogućih inovacija u oblasti elektronike i energetskog sektora. Polaznici su takođe imali mogućnost da ovladaju ključnim pojmovima akademskog engleskog jezika i pripreme CV i motivaciono pismo u Europass formatu kao pripremu za prijavljivanje za učešće u programima Erasmus+ mobilnosti i konkurisanja za radna mjesta. Studenti su pokazali veliki entuzijazam, ozbiljnost i posvećenost u radu, kao i odlučnost da stečena znanja i vještine iskoriste kako za potrebe svojih studija, tako i za potrebe svoje buduće profesije. Polaznici su izrazili želju da organizovanje ljetnje škole stranih jezika struke na Univerzitetu Crne Gore preraste u tradiciju.