In memoriam pof. dr Radoje Ostojić

Sa žaljenjem vas obavještavamo da je preminuo dugogodišnji profesor Elektrotehničkog fakulteta Radoje Ostojić.

Dr Radoje Ostojić rođen je 13.  juna 1939. godine u selu Junče-Do, Opština Žabljak. Osmogodišnju školu završio je u Žabljaku, Višu realnu gimanaziju 1957 godine u Pljevljima, a Elektrotehnički fakultet u Zagrebu, gdje je diplomirao na Odsjeku jake struje u novembru 1961. godine. Za postignute rezultate u toku studiranja i diplomiranja u rekordnom roku Odlukom Skupštine fakulteta i Dekana nagrađivan je knjigama. Tokom izrade diplomskog rada i nakon diplomiranja radio je u Zavodu za velike snage Elektrotehničkog instituta „Rade Končar“ u  Zagrebu. Nakog toga,  zbog obaveza prema stipenditoru Savjetu za Prosvjetu Crne Gore, 1962 godine  prelazi u Titograd, gdje se postavlja za profesora u Elektrotehničkoj školi „Vaso Aligrudić“. Tu je obavljao i funkciju šefa Elektro-odsjeka škole.  Kada je formirano odjeljenje Elektrotehničkog fakulteta iz Beograda 1962. godine u Titogradu Radoje Ostojić izabran je za honorarnog asistenta na Katedri teorijske elektrotehnike. Kada je formiran Tehnički fakultet u Titogradu 1963. godine, sa Elektro odsjekom Radoje Ostojić je zabran za stalnog asistenta na Katedri za Teorijsku elektroteniku. U zvanje asistenta biran je dva puta.

U zvanje predavača na predmetu Teorija električnih kola izabran je prvi put 1973. godine.  Ponovo je biran za predavača na istom predmetu 1975. godine. Za višeg predavača za predmet Teorija električnih kola biran je na Elektrotehničkom fakultetu u Titogradu 1981.  godine, a reizabran 1984. godine.  Za vanrednog profesora na istom predmetu izabran je 1987. godine. U zvanje redovnog profesora izabran je 1995. godine.

Bio je Dekan Elektrotehničkog fakulteta u mandatnom periodu 1990-1992. godina.

Zahvaljujemo se za sve šta je uradio za naš Fakultet. Neka je vječna slava i hvala našem dragom profesoru.