Svjetska naučna prepoznatljivost profesora Elektrotehničkog fakulteta

Sa ponosom ističemo da se profesori Elektrotehničkog fakulteta Ljubiša Stanković i Srđan Stanković ubrajaju u najbolje crnogorske naučnike na svjetskom naučnom indeksu AD Scientific Index (Alper-Doger Scientific Index) koji rangira i analizira učinke i produktivnost pojedinaca, između ostalog i citiranost naučnika.

Prema podacima iz Rektorata UCG, prvo mjesto zauzima profesorica Nataša Raičević, dok profesorima Ljubiši Stankoviću i Srđanu Stankoviću pripada drugo i treće mjesto.

Prof. dr Ljubiša Stanković je na 14 029. mjestu u Evropi, a na svijetu 42 518. Prof. dr Srđan Stanković je na 35 564. mjestu u Evropi i 102 004. na svijetu.

Na pomenutom svjetskom naučnom indeksu koji je zasnovan na naučnom učinku i dodatnoj vrijednosti naučne produktivnosti pojedinačnih naučnika, našlo se 26 naučnika iz Crne Gore.

Izvorna vijest: Univerzitet Crne Gore (ucg.ac.me)