ETF domaćin COST IRACON sastanka

Tim sa Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta Crne Gore, koji učestvuje u realizaciji COST akcije CA15104, “Inclusive Radio Communication Networks for 5G and beyond” (IRACON) bio je domaćin osmog sastanka Menadžment komiteta i ujedno osmog tehničkog sastanka ove akcije, koji je održan u periodu od 1. do 3. oktobra u Hotelu Hilton, u Podgorici.

Više od 80 učesnika sa akademskih institucija, istraživačkih instituta i iz industrije, diskutovalo je o pravcima razvoja i novim rješenjima za bežične komunikacione mreže pete generacije (5G), kao i za mreže nakon 5G. U toku trodnevnog skupa je predstavljeno 50 naučnih radova istraživača sa partnerskih institucija, kao i predavanje po pozivu iz oblasti standardizacije IoT komunikacionih rješenja, koje je održao dr Mališa Vučinić, istraživač sa Elektrotehničkog fakulteta u Podgorici.