Objavljene knjige "Mikrotalasna tehnika" i "Uopštene Funkcije"

Knjiga "Mikrotalasna tehnika", čiji su autori Dragan Filipović i Budimir Lutovac, predstavlja udžbenik za istoimeni predmet namijenjen studentima elektrotehničkih fakulteta – smjerovi: telekomunikacije i mikrotalasna tehnika kao jedno od rijetkih izdanja sa ovom tematikom u užem i širem okruženju. Umjesto strogog elektromagnetskog pristupa odabran je jednostavniji, više inženjerski orijentisan pristup baziran na teoriji električnih kola. Pri tome, centralnu ulogu ima matrica rasijanja koja, za razliku od drugih matrica, jedina ima puni fizički smisao u mikrotalasnom domenu.

U knjizi "Uopštene funkcije", čiji je autor Dragan Filipović, dat je uvod u teoriju uopštenih funkcija (Dirakova delta funkcija, njeni izvodi i td.), čija upotreba prevladava neke probleme sa kojima se  suočava klasična analiza. Razmotrene su i za praksu važne integralne transformacije tih funkcija (Furijeova i Laplasova). Dio knjige je posvećen primjeni uopštenih funkcija u teoriji električnih kola i teoriji elektromagnetskog polja.