Stručna usavršavanja i postdiplomske studije u SAD

U susret predstojećem Sajmu američkih univerziteta, Savjetnica mreže Education USA, Anica Vujnović, 12. aprila u 12.00 časova održaće u Rektoratu UCG prezentaciju o američkim univerzitetima. Na prezentaciji će studenti saznati nešto više o onim univerzitetima koji nude programe za master i doktorske studije, i saznati sve o procedurama, rokovima i uslovima potrebnim za dobijanje stipendija kao i raznovrsnim programima koje je moguće pohađati na  univerzitetima u SAD.

Education USA je globalna mreža više od 400 obrazovnih savjetodavnih centara podržanih od strane Biroa za obrazovanje i kulturu Stejt departmenta. Obrazovni savjetodavni centri mreže EducationUSA aktivno promovišu visoko obrazovanje u SAD dajući tačne, nepristrasne, sveobuhvatne i pravovremene informacije o visokoškolskim ustanovama u Sjedinjenim Državama i pružajući savjete kvalifikovanim pojedincima  kako da na najbolji način iskoriste te mogućnosti.