Gostujuće online predavanje kapetana duge plovidbe gosp. Janka Milutina

Kapetan duge plovidbe gosp. Janko Milutin, u okviru predmeta „Ekonomika iskorišćavanja broda“ (predmetni nastavnik: dr Ranka Krivokapić), održao je 15. marta 2021. godine gostujuće online predavanje na temu „Pomorsko tržište“.

Kapetan Milutin je direktor pomorske agencije NorMonte d.o.o. Kotor, član „Udruženja pomorskih kapetana trgovačke mornarice Crne Gore“ i predsjednik skupštine NVO „Udruženje agencija za posredovanje pri zapošljavanju pomoraca Crne Gore“. Kroz prizmu svog dugogodišnjeg bogatog iskustva on je studentima treće godine osnovnih studija smjera Nautika i pomorski saobraćaj i smjera Brodomašinstvo, prezentovao sveobuhvatnu analizu stanja na vrlo dinamičnom pomorskom tržištu. Obrađujući više različitih podtema kao što su ugovaranje prevoza /chartering, BDI index,  primjere ponude za prevoz tereta te analizirajući postojeće stanje crnogorske pomorske privrede, predavanje je učinio vrlo sadržajnim i interaktivnim.

Poseban značaj u prezentaciji kapetan Milutin je dao  potrebi stalnog usavršavanja pomoraca, kao i sticanja dobrih preporuka, bilo kroz klasičan oblik školovanja, obuke ili ostala konkretna angažovanja.

Studenti su pozitivno reagovali na aktuelno online predavanje i iskazali posebnu zahvalnost kapetanu Milutinu za  sve informacije i savjete koje su dobili.