Studentska organizacija Pomorskog fakulteta Kotor poziva studente na trodnevnu praksu na jahti "Maiora"

Poziv zainteresovanim studentima za praktičnu praksu na jahti "Maiora"

Studentska organizacija Pomorskog Fakulteta Kotor poziva sve zainteresovane studente II i III godine osnovnih akademskih studija studijskog programa Brodomašinstvo Pomorskog fakulteta Kotor da se prijave na konkurs za obavljanje trodnevne prakse na motornoj jahti.

Tokom trajanja prakse studenti će putujući od Kotora do Tivta imati šansu da steku praktično znanje u vidu fukcionisanja brodskog sistema, cjevovoda, rashladnih uredjaja, elektricnih generatora, generatora slatke vode…

Neki od glavnih zadataka praktikanta će biti:

• čišćenje brodskog mašinskog prostora,
  • upoznavanje brodskog sistema,
  • rad u timu zajedno sa posadom i
  • izvršavanje zadataka

Cilj prakse jeste rad na brodu tokom kojeg će studenti moći da se upoznaju sa svim brodskim sistemima i da nauče nove stvari iz struke. Nakon kompletnog upoznavanja sa brodskim sistemom studenti će biti u prilici da isplove sa jahtom, prilikom napuštanja brodogradilišta, usled čega će moći da vide kako cijeli sistem funkcioniše kada se pusti u rad.

Osnovne specifikacije motorne jahte:
- Dužina: 23m
- Širina: 5.9m
- Gaz: 2.6m
- Godina proizvodnje: 2008
- Kapacitet goriva: 8500L
- Kapacitet vode: 1850L
- Motor: 2x MTU M93 V10 1500Hp
- Generator: Onan 22.5Kw 50Hz

Zainteresovani studenti se mogu prijaviti od 7. do 9. aprila 2021. godine kolegi  Luki Markoviću na broj 068/325-089