Laboratorijska ispitivanja kvaliteta morske vode u okviru nastavnog procesa

Predstavnici nastavnog osoblja Pomorskog fakulteta Kotor u saradnji sa predstavnicima naučnog osoblja Instituta za biologiju mora - Laboratorije za plankton i kvalitet morske vode,  u okviru redovne nastave na predmetu Goriva, maziva i vode, 7. maja 2021. godine organizovali su laboratorijsku vježbu ispitivanja kvaliteta morske vode studentima I godine studijskog programa Brodomašinstvo.

Tom prilikom dr Dragana Drakulović, naučni saradnik u Laboratoriji, održala je prezentaciju o značaju kvaliteta voda i uticaju pojedinih fizičko-hemijskih karakteristika na sastav i kvalitet morske vode, te informisala studente o projektu saradnje sa JP Morsko dobro u sklopu kojega se iz godine u godinu kontroliše kvalitet morske vode na Crnogorskom primorju.

Više detalja oko samih laboratorijskih ispitivanja pojasnila je studentima mr Sandra Jokanović, saradnik u istraživanju u pomenutoj Laboratoriji. Ona je tom prilikom posebno ukazala na značaj poštovanja standardizovanih procedura mjernih ispitivanja i načina korišćenja propisane laboratorijske mjerne opreme. Nakon pokaznih laboratorijskih vježbi, studenti su samostalno odradili ispitivanja temperature i pH vrijednosti uzorka morske vode.

Image           Image           Image