Posjeta pročelnika Pomorskog odjela Sveučelišta u Dubrovniku

U petak, 8. decembra 2017. godine Pomorski fakultet u Kotoru su posjetili pročelnik Pomorskog odjela Sveučilišta u Dubrovniku doc. dr. Sc. Žarko Koboević i doc. dr. Sc. Ivona Milić-Beran. Na sastanku kojem su prisustvovali dekan doc. dr Špiro Ivošević sa saradnicima, utvrđeni su budući modeli saradnje između ova dva fakulteta u pravcu ostvarivanja akademske razmjene osoblja i studenata putem Erasmus Plus projekta i zajedničkog učešća u međunarodnim projektima, internacionalizacije pomorskog obrazovanja i promocije zajedničkih vrijednosti. Obje strane zaključile su da je uspostavljanje saradnje između ova dva pomorska fakulteta, bliskih kako u geografskom smislu, tako i smislu duge pomorske tradicije i obrazovanja, značajan pomak za edukativni proces i pomorsko obrazovanje.

U cilju nastavka saradnje, naredni sastanak će biti na Pomorskom fakultetu u Dubrovniku gdje se očekuje i formalno potpisivanje ugovora o saradnji između ova dva fakulteta.