Raspisan konkurs za upis studenata u I godinu master akademskih i primijenjenih studija

Univerzitet Crne Gore raspisao je danas konkurs  za upis studenata u prvu godinu master akademskih i primijenjenih studija Univerziteta Crne Gore, obima 120 ECTS kredita za studijsku 2022/23. godinu, koji se finansiraju iz Budžeta.

Tekst konkursa je dostupan u dnevnim novinama koje izlaze u Crrnoj Gori, kao i u prilogu ove vijesti.

Prijave na konkurs se podnose 29. septembra 2022. godine studentskoj službi organizacione jedinice, od 9 do 14h, a prijemni ispiti koji su obavezan uslov za upis na prvu godinu master studijske programe buće organizovani u petak, 30. septembra po satnici istaknutoj na sajtu Pomorskog fakulteta Kotor.

Potrebna dokumentacija:

- originalnu diplomu ili uvjerenje o završenim osnovnim studijama
- kopiju biometrijske lične karte, a za strance odgovarajuću ličnu ispravu koja se izdaje u skladu sa posebnim propisom.

Stranac podnosi i dokaz o poznavanju jezika na kome se izvode studije, izuzev u slučaju kada je završio osnovne studije na jednom od jezika koji su u službenoj upotrebi u Crnoj Gori.