Realizacija laboratorijskih vježbi u laboratoriji Mašinskog fakulteta u Podgorici iz predmeta Tehnologija materijala

U sklopu predmeta Tehnologija materijala, koji se sluša u na  studijskim programima Pomorska elektrotehnika i Brodomašinstvo Pomorskog fakulteta Kotor, dana 6.12.2022.godine održane su laboratorijske vježbe na Mašinskom fakultetu u Podgorici. U pratnji studenata su bili laborant Đorđe Nedeljkov i vozač Saša Kuč.  Nakon dolaska na Mašinski fakultet u holu su studente dočekali i poželjeli dobrodošlicu predmetni nastavnik prof. dr Mileta Janjić i asistent mr Marko Mumović, koji im je ujedno i objasnio način izvođenja i ciljeve vježbi kojima će studenti prisustvovati.

Studenti su u grupama imali prilike da se upoznaju sa načinima ispitivanja materijala na više vrsta naprezanja (istezanje, pritisak, tvrdoća materijala i dr.). Na kraju vježbe studenti su upoznati sa sredstvima za obradu matrijala, kao što su univerzalni strugovi, CNC mašine, razne glodalice, brusilice, uređaji za zavarivanje i sl. Nakon završenih vježbi, studentima je obezbjeđeno osvježenje,  a potom su  ispraćeni od strane prof. dr Janjića i mr Mumovića.