Potpisan Sporazum o saradnji između Pomorskog fakulteta Kotor i BMS Group doo iz Tivta

U skladu sa svojom misijom i sa ciljevima zvanične Strategije razvoja, Pomorski fakultet Kotor nastavlja sa proširivanjem nastavnih baza i oblasti saradnje sa privrednim subjektima vezanim za pomorstvo i pomorsku industriju. U tom smislu, danas je na Fakultetu potpisan Sporazum o saradnji sa firmom BMS Group doo iz Tivta, a koji se odnosi na veliki broj mogućnosti zajedničkih aktivnosti u smislu organizovanja gostujućih predavanja, seminara, skupova, novih nastavnih baza i pomagala, zajedničkih projekata i slično.

Sporazum su potpisali dekan Pomorskog fakulteta Kotor, prof. dr Špiro Ivošević, i gospodin Novica Radojičić, direktor firme BMS. Posebno nam je zadovoljstvo što je gospodin Radojičić još jedan alumnista Pomorskog fakulteta Kotor koji u saradnji sa svojim nekadašnjim profesorima obezbjeđuje podršku svojim budućim kolegama. U tom smislu, gospodin Radojičić je u ime firme BMS Group je danas donirao Fakultetu reparirani pneumatski splav za spasavanje koji će se koristiti za obuke studenata u okviru stručnih predmeta vezanih za sigurnosne procedure i traganje i spašavanje na moru.