Rezultati doktorske disertacije sa Pomorskog fakulteta Kotor predstavljeni na Simpozijumu IMO-a u Londonu

Univerzitet Crne Gore

Nedavno je na Pomorskom fakultetu Kotor Univerziteta Crne Gore odbranjena doktorska disertacija pod naslovom "Analiza isplativosti i model primjene jedinstvenog nacionalnog pomorskog prozora u malim obalnim zemljama". Autor, dr Nexhat Kapidani, ujedno obavlja i dužnost pomoćnika direktora Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama u Baru i međunarodno je priznat istraživač i stručnjak iz prakse iz oblasti informacionih tehnologija i sigurnosti plovidbe. Takođe, dugogodišnji je saradnik Pomorskog fakulteta Kotor u okviru više međunarodnih projekata.

Objavljeni rezultati istaživanja u okviru doktorske disertacije dr Kapidanija privukli su pažnju i Međunarodne pomorske organizacije, budući da se bavi potencijalima i izazovima implementacije sistema jedinstvenog nacionalnog pomorskog prozora u malim priobalnim zemljama poput Crne Gore. Na poziv ove krovne pomorske institucije, dr Kapidani je rezultate svog istraživanja, kao i implementaciju ovog sistema u Crnoj Gori, predstavio na Simpozijumu „Maritime Single Window 2024 – A window of opportunities“ u Londonu.

Više informacija na ovom linku:

Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.