Predavanje admirala italijanske mornarice, Romano Sauro

Obavještavaju se studenti i zaposleni da će se u organizaciji Zajednice Italijana Crne Gore ( Comunita degli Italiani di Montenegro) iz Kotora i Pomorskog fakulteta Kotor, dana 11. aprila 2018. godine ( srijeda) sa početkom u 10,00 časova održati predavanje na temu Prvog svjetskog rata i događaja koji su uticali na razvoj pomorstva u tom značajnom istorijskom periodu, sa ciljem da se na mlade ljude prenese i ojača ljubav prema moru i plovidbi.

Predavanje će održati Romano Sauro, admiral italijanske mornarice u penziji. Admiral je voditelj projekta „Sauro 100“ koji jedrlicom „Galiola III“ obilazi  100 luka širom svijeta.

Predavanje će se održati u navedenom terminu   u Sali za sjednice Pomorskog fakulteta Kotor.

Pozivaju se svi zainteresovani da prisustvuju ovom zanimljivom predavanju.