Održan projektni sastanak u Mariboru [17-19.05.2017.]

Na Univerzitetu u Mariboru je u periodu od 17. do 19. maja 2017. godine organizovan radni sastanak Trans2Work projektnog tima na kojem su prisustvovali članovi sa univerzitetskih jedinica, i to: Univerziteta u Mariboru, Univerziteta Crne Gore, Univerziteta u Sarajevu, Univerziteta Istočno Sarajevo, Univerziteta Metropolitan, Univerziteta Donja Gorica kao i ostali članovi projektnog tima.

Na radnom sastanku je razmatrano:

• Podizanje svijesti o značaju projektnih ciljeva,
  • Diskusija u odnosu na pojam “pristupačnosti”,
  • Pregled realizovanih aktivnosti u prethodnom periodu,
  • Elaboracija budućih procedura i akcija koje moraju biti ostvarene.

Radni sastanak je obuhvatio i obuku za akademsko osoblje, poslodavce, mentore i studente sa invaliditetom, dok su gostujuća predavanja održali predstavnici: Univerzitetskog rehabilitacionog instituta iz Slovenije, Karijernog centra Univerziteta u Mariboru i Slovenačke asocijacije za studente sa invaliditetom.