Školski brod "Jadran" isplovio za Maltu

Školski brod „Jadran“ zajedno sa studentima, profesorima i saradnicima Pomorskog fakulteta Kotor Univerziteta Crne Gore isplovio je danas u podne za Maltu. Školsko krstarenje pod nazivom „Plovidba 2018“ organizuje se na ruti Tivat-La Valletta (Malta)-Kotor od 5. do 13. maja 2018. godine. Praktična obuka na ovom brodu uključuje 47 studenata studijskih programa Nautika, Brodomašinstvo i Pomorske nauke.

Prije polaska na „Plovidbu 2018“ upriličen je svečani ispraćaj na kojem su govorili doc. dr Špiro Ivošević, dekan Pomorskog fakulteta Kotor i pukovnik Svetozar Brajković, zamjenik načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore. Svečanosti su prisustvovali prof. dr Danilo Nikolić, rektor Univerziteta Crne Gore i prof. dr Duško Bjelica, predsjednik Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, gosp. Mihailo Volkov, generalni direktor Direktorata za ljudske resurse u Ministarstvu odbrane,  gosp. Tiziano Musu, konzul Malte u Crnoj Gori, gosp. Tihomir Mirković, direktor Barske plovidbe i drugi gosti iz akademske, javne i privredne zajednice.

„Plovidbu 2018“ su pomogli: lokalne samouprave Tivta, Kotora i Herceg Novog, Crnogorska i Barska plovidba, Pomorski muzej Crne Gore u Kotoru, Boka Adriatic doo, Pariz –Kotor doo i Port of Adria - Bar.

Već oko 13:15 sati školski brod„Jadran“ je isplovio iz Bokokotorskog zaliva i kreće ka Otrantu. Studenti uz podršku nastavnika i kvalifikovane posade i oficirskog kadra već prolaze prve časove obuke na brodu.

Pratite ovdje izvještaj sa Jadrana