Dekan Pomorskog fakulteta Kotor bio u posjeti Masinskom fakultetu Univerziteta Maribor u Sloveniji

Od 02.12.-04.12.2018. dekan Pomorskog Fakulteta prof. dr. Špiro Ivošević bio je u zvaničnoj posjeti Mašinskom Fakultetu Univerziteta Maribor u Sloveniji. Posjeta je realizovana u sklopu Bilateralnog projekta između Crne Gore i Slovenije pod nazivom RAZVOJ TEHNIKA ISPITIVANJA I KONTROLE METALNIH  MATERIJALA NA BRODOVIMA

U Mariboru su ga dočekali dekan Mašinskog Fakulteta prof.. dr. Bojan Došlak, kao i prof. Rebeka Rudolf, sa kojom je angažovan u bilateralnom projektu.

Razmatrane su dosadašnje aktivnosti koje su realizovane u sklopu Bilateralnog sporazuma, a koje se odnose na ispitivanje novih materijala sa primjenom u pomorstvu. Takođe, analizirani su uzorci klipnih prstenova.
Ubuduće se planira nastavak saradnje na zajedničkom projektu EUREKA,, kao i trogodišnjem projektu Production and characterisation of shape memory materials for use in dentistry and nautics (PROCHA – SMA).