Obuka Osnovne sigurnosti na brodu

U okviru Obuka za pomorce koje se realizuju na Pomorskom fakultetu Kotor UCG, u toku je realizacija osnovnih obuka.

U sklopu obuke Osnovna sigurnost na brodu (A33) je praktični dio vezan za protivpožarnu zaštitu i ličnu prvu pomoć. U prostorijama Vatrogasne jedinice Kotor je dana 15.06.2020. godine održan praktični dio nastave vezane za protivpožarnu zaštitu. Sa Vatrogasnom jedinicom Kotor naš Fakultet ima veoma dobru saradnju zahvaljujući kojoj naši student i pomorci koji su na obukama kod nas imaju priliku da se upoznaju sa svim važnim stvarima kada je u pitanju protivpožarna zaštita. Kolega mr Miroslav Vukičević je sa Maksimom Mandićem, komandirom Vatrogasne jedinice Kotor i dežurnim vatrogascima približio polaznicima obuke situacije u kojima se mogu naći ukoliko dođe do požara na brodu. Polaznici obuke  su mogli da vide dio opreme koja se koristi za suzbijanje požara kao i da samostalno učestvuju u zadatoj vježbi.

I ovom prilikom potvrđena je uspješna dugogodišnja saradnja Pomorskog fakulteta Kotor i Vatrogasne jedinice Kotor.

Obuke vezane za pružanje medicinske pomoći se realizuju u saradnji sa JZU Dom zdravlja Kotor. Teorijski dio obuke vezan za ličnu prvu pomoć je polaznicima obuke dana 17.06.2020. održao dr Igor Kumburović, direktor Doma zdravlja Kotor. Sledeće sedmice će biti održana predavanja iz obuke A34 Pružanja prve medicinske pomoći, za koju će praktični dio biti održan u prostorijama Doma zdravlja Kotor.