Studentima Filozofskog i Filološkog fakulteta predavanje održao pjesnik Šimo Ešić

Kao što je već postalo uobičajeno na časovima Književnosti za djecu i omladinu i ove školske godine ljetnji semestar se završava gostovanjem nekog poznatog pisca. Na inicijativu svog predmetnog profesora, doc. dr Svetlane Kalezić-Radonjić, studenti Filozofskog i Filološkog fakulteta bili su u prilici da razgovaraju sa Šimom Ešićem, glasovitim, višestruko nagrađivanim bosansko-hercegovačkim pjesnikom i vlasnikom izdavačke kuće Bosanska riječ, te pokretačem najznačajnijeg regionalnog festivala dječije književnosti Vezeni most.

U dvočasovnom razgovoru studenti su sa pjesnikom, koji je pretprošle godine proslavio pedesetogodišnjicu stvaralaštva, razmjenjivali mišljenja o važnosti djetinjstva u kontekstu formiranja jezgra koje nas određuje za cijeli život, o stvaralačkim podsticajima i neophodnosti podrške nastavnika i profesora u kreativnom obznanjivanju, o brojnim jugoslovenskim piscima za djecu, o radosti davanja kao pokretaču svih korisnih projekata i plemenitih inicijativa. Poseban akcenat u ovom inspirativnom dijalogu stavljen je na moć ličnog primjera u procesu poboljšavanja vaspitno-obrazovnog sistema.