Radionica o naprednim tehnologijama u području geoinformatike u akademskom obrazovanju i biznisu - GEOBIZ projekat

U Podgorici je 25. maja 2021. godine održana radionica na temu saradnje poslovnog i akademskog sektora (Business-Academia Cooperation Workshop) u podsticaju primjene naprednih tehnologija u području geoinformatike u akademskom obrazovanju i biznisu. Ovu radionicu organizovao je Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore u okviru Erasmus+ projekta "Business driven problem-based learning for academic excellence in geoinformatics - GEOBIZ".

U uvodnom dijelu radionice, učesnicima su se obratili dekanka Filozofskog fakulteta prof. dr Tatjana Novović, koordinator projekta prof. dr Željko Bačić i prof. dr Goran Barović, voditelj GEOBIZ projektnog tima Filozofskog fakulteta. U radnom dijelu održano je nekoliko prezentacija o problemskom učenju zasnovanom na saradnji poslovnog i akademskog sektora u geoinformatici. U radu su učestvovali prof. dr Željko Bačić sa Geodetskog fakulteta iz Zagreba, prof. dr Dušan Jovanović sa Tehničkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, doc. dr Velibor Spalević, doc. dr Duško Vujačić i prof. dr Goran Barović sa Filozofskog fakulteta u Nikšiću.