Izložba slika Homo novus autorke prof. dr Lidije Vujačić 21. jula

Samostalna izložba slika Homo novus  Lidije Vujačić biće otvorena  21. jula u 12h u klubu “LOGOS”  Filozofskog fakulteta u Nikšiću.

Postavku čine slikarski radovi, rađeni u tehnici uljani pastel, koji proizilaze najviše iz autorkinog antropološkog istraživanja savremene urbane i medijske kulture u kojima tijelo, posebno ekstremiteti, u različitim formama i položajima, zauzimaju centralno mjesto. Umjetničkim oblikovanjem stvarnosti Vujačić je nastojala da predstavi aktuelnu, ekstremno vizuelnu civilizaciju, njene standarde i vrijednosne orijentacije kroz upečatljivi kolorit i detalje koji otkrivaju složenu neverbalnu komunikaciju.

Prisutne će pozdraviti dekanka Filozofskog fakulteta prof. dr Tatjana Novović i prof. dr Biljana Maslovarić koja će i otvoriti izložbu.