Gostujuće predavanje na temu koncepata subjekta i stvarnosti u postmodernoj umjetnosti i estetici - 28. oktobra

Gostujuće  predavanje na temu koncepata subjekta i stvarnosti u postmodernoj umjetnosti i estetici - 28. oktobra

Dr Agnieszke Bandure  sa Instituta za filozofiju i estetiku Univerziteta u Vroclavu održaće predavanje na temu „Koncepti subjekta i stvarnosti u postmodernoj umjetnosti i estetici” (Concepts of Subject and Reality in Postmodern Art and Aesthetics),  u organizaciji Filozofskog fakulteta u Nikšiću,  28. oktobra 2021. godine, sa početkom u 19.00 sati, na platformi Zoom.

Dr  Agnieszka Bandura je predavač na Univerzitetu u Wroclawu i na Akademiji likovnih umjetnosti i dizajna.  Autor je brojnih publikacija o estetici, filozofiji umjetnosti, kulturnoj i filozofskoj antropologiji, kao i kritičkih tekstova o umjetnosti.

Tema njenog predavanja  fokusira na postmodernizam u umjetnosti (ukljujući  dizajn) i estetiku, s posebnim naglaskom na postmodernu ideju  stvarnosti i koncepta postmoderne subjektivnosti. Predstaviće glavne pretpostavke postmoderne umjetnosti i njen odnos prema filozofiji i transformaciji savremene kulture.

Na predavanje su pozvani studenti, akademsko osoblje i šira publika.

Topic: Concepts of Subject and Reality in Postmodern Art and Aesthetics
Time: Oct 28, 2021 07:00 PM Sarajevo, Skopje, Zagreb