Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama obilježen na Filozofskom fakultetu

Na Međunarodni dan (25. novembar) borbe protiv nasilja nad ženama, organizacija NVO CRINK je u saradnji sa Centrom bezbednosti u Nikšiću, JU Centrom za socijalni rad za opštine Nikšić, Plužine i Šavnik, Filozofskim fakultetom UCG i Srednjom ekonomskom školom u Nikšiću, putem dodjele prigodnih rekvizita (stonih kalendara, olovki i postavljanjem postera) u pomenutim institucijama upoznala više od 250 službenika/ca, srednjoškolaca/ki i studenata/kinja o važnosti promocije jednakosti, istina i predrasuda o Romima/Romkinjama i Egipćanima i Egipćankama. Organizacija je u Nikšiću postavila 16 kutija u različitim objektima za doniranje sredstava za izgradnju prvog nacionalnog skloništa za žrtve dječjeg, ugovorenog braka. PRODUŽI MOJE DJETNJSTVO, DONIRAJ!!!

Filozofski fakultet pridružio se ovoj važnoj akciji u afirmaciji prava žena, a posebno onih koji se nalaze u stanju potrebe i dolaze iz osjetljivih grupa. U holu prostorija Fakulteta podijeljen je promotivni materijal sa šest poruka koje se odnose na istine i predrasude prema Romkinjama.