Dogovori o saradnji Filozofskog fakulteta i Škole za državnu upravu i preduzetništvo Uralskog federalnog univerziteta

U ponedeljak, 13. decembra 2021. godine upriličen je prijem direktora Škole za državnu upravu i preduzetništvo Uralskog federalnog univerziteta prof. dr Alekseja Konstantinoviča Kljujeva (Алексей Константинович Клюев). U dekanatu su sastanak organizovali predstavnici uprave Fakulteta - dekanka, prof. dr Tatjana Novović, prodekan, prof. dr Marijan Premović, rukovodilac Sudijskog programa za sociologiju, doc. dr Vladimir Bakrač, kao i doc. dr Nataša Krivokapić.

Dekanka Novović i prodekan za nauku i međunarodnu saradnju prof. dr Marijan Premović predstavili su Filozofski fakultet i koji su mogući modeli buduće saradnje. Direktor Kljujev je istakao da je dogovorena saradnja sa rektorom prof. dr Vladimirom Božovićem. Prvi naredni korak je potpisivanje sporazuma između Uralskog federalnog univerziteta i Univerziteta Crne Gore, koji će obuhvatiti polje nauke, istraživanja i obrazovanja. Sporazum će otvoriti programe mobilnosti studenata, administrativnog i nastavnog osoblja, preko programa mobilnosti Erasmus + i CEEPUS. Direktor Kljujev je pokazao zainteresovanost za saradnju sa Studijskim programom za sociologiju kroz prijavljivanje projekata vezanih za društvo i društvene promjene. Takođe, pokrenuta je inicijativa za stvaranje međunarodne akademske mreže. Profesor Bakrač i profesorica Krivopkapić su posebno istakli mogućnost mobilnosti studenata i nastavnika, organizovanje zajedničkih konferencija iz oblasti sociologije i objavu radova u uglednom međunarodnom časopisu University Management: Practice and Analysis (Университетское управление: практика и анализ), gdje je prof. dr Aleksej Konstantinovič Kljujev glavni urednik. Satanak je protekao je u izuzetno konstruktivnom dijalogu u kome su postignuti dogovori o budućoj akademskoj saradnji u narednom periodu.