Promocija Filozofskog fakulteta na sajmu obrazovanja ''Dan otvorenih vrata''

Filozofski fakultet u saradnji sa Karijernim centrom i Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore učestvovao je na sajmu obrazovanja ''Dan otvorenih vrata'', 23. marta 2022. godine, u Podgorici, u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru. Na sajmu je predstavljeno devet studijskih programa Filozofskog fakulteta maturantima/budućim studentima iz svih gradova Crne Gore, putem namjenski dizajniranih flajera, kao i kroz neposrednu razmjenu informacija sa studentima, nastavnicima i saradnicima. Maturanti su mogli dobiti korisne informacije o sadržajima pojedinih programa, kao i različitim dodatnim mogućnostima, koje dobijaju upisom na Filozofski fakultet. Naši budući studenti su se mogli informisati o načinu studiranja, modalitetima dopune vlastih kurikuluma putem mobilnosti, kao i perspektivi zaposlenja. Maturanti su u informativnom materijalu mogli pročitati ključne informacije o Fakultetu, a potom i detaljnije podatke o sadržaju studijskog programa koji ih zanima, u okviru posebnih odjeljaka u flajeru. Svoje utiske o prednostima studiranja na Filozofskom fakultetu, sa maturantima su podijelili naši aktivni studenti. U cilju približavanja sadržaja pojedinih programa maturantima, budućim studentima na zanimljiv, informativno obuhvatan i cjelishodan način, tokom informativnog “Dana otvorenih vrata”, uključivali su se predstavnici Uprave Fakulteta i predstavnika akademskog osoblja, saradnici i studenti sa svih studijskih programa.