Sastanak o unapređenju akademske saradnje sa upravom Filozofskog fakulteta u Novom Sadu

Uprava Filozofskog fakulteta UCG imala je digitalni radni sastanak sa dekanatom Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, kojem su prisustvovali: dekanka prof. dr Tatjana Novović, prodekanka za finansije i razvoj prof. dr Biljana Maslovarić, prodekan za nauku i međunarodnu saradnju prof. dr Marijan Premović, dekanka prof. dr Ivana Živančević Sekeruš, prodekan za međunarodnu saradnju i nauku prof. dr Zoran Paunović, kao i koordinatorka kancelarije za međunarodnu saradnju Ljiljana Siriški.

Na sastanku je razgovarano o budućoj kooperaciji između dvije institucije, u cilju daljeg razvoja i unapređenja zajedničke akademske saradnje. Dekanka Novović je istakla važnost jačanja međusobne saradnje, jer većina studijskih programa na oba fakulteta su ista. Otuda i potreba da obije institucije unaprijede kvalitet komunikacije, naučno-istraživačkog rada i visokoškolskog obrazovanja, između nastavnika, saradnika i studenata. Bliža i intezivnija saradnja može donijeti zajedničke benefite u daljem napretku obije visokoškolske ustanove. Vođeni zajedničkim interesom dogovoreno je potpisivanje sporazuma o saradnji, koji bi podrazumijevao sljedeće tačke: zajedničko učestvovanje u realizaciji nacionalnih i međunarodnih projekata iz oblasti humanističko-društvenih nauka, gostujuća predavanja, učešće u radu komisija, organizacija zajedničkih konferencija, seminara, radionica, razmjena publikacija, kao i druge akademske aktivnosti u oblastima od obostranog interesa.