Saradnja sa Filozofskim fakultetom iz Ljubljane

Dekanica Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani prof.dr Mojca Schlamberger Brezar, doc.dr Adriana Mezeg i doc.dr Silvana Orel Kos sa Odsjeka za prevodilaštvo bile su gošće Filološkog fakulteta u okviru Erasmus+ nastavničke mobilnosti tokom radne sedmice od 9. do 13. maja. Profesorica Schlamberger Brezar je studentima SP za francuski jezik i književnost držala predavanja na temu "Gramatika i civilizacija", a profesorica Mezeg "Particip, forma i upotreba" i "Kondicionalne rečenice". Profesorica Orel Kos je studentima SP za engleski jezik i književnost držala predavanja o tehnikama titlovanja.

Koleginice iz Ljubljane sastale su se sa dekanom Filološkog fakulteta prof. dr Igorom Lakićem i dekanicom Filozofskog fakulteta prof. dr Tatjanom Novović. Sastanku su prisustvovali prodekani oba fakulteta i kolege koje su učestovale u projektu Erasmus+ moblinosti: prof. dr Jasmina Tatar Anđelić, prof. dr Dragan Bogojević i docent dr Jasmina Nikčević. Na sastanku je dogovoreno da se pokrenu aktivnosti na budućnoj saradnji Filološkog i Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore sa Filozofskim fakultetom u Ljubljani u oblasti istraživanja i razmjene nastavnog kadra i studenata.