Podkast Ključne riječi: Platon, matematički platonizam, filozofija nauke sa prof. dr Vladimirom Drekalovićem

Gost XII podkasta Ključne riječi je prof. dr Vladimir Drekalović, vanredni profesor filozofije nauke na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore.

Profesor Drekalović je govorio o Platonu, uzorima i svrsi nauke, odnosu filozofije i matematike, pojmu beskonačnog i sl.

Urednik i voditelj podkasta Centralne univerzitetske biblioteke je bibliotekar Vuksan Vuksanović; montažu potpisuje Blažo Tatar, a produkciju Edin Jašarović.

Razgovor sa profesorom Drekalovićem možete pogledati na YouTube kanalu CUB ili u video prilogu u nastavku: