Predavanja profesora iz Slovenije

Profesori iz Slovenije su u srijedu, 8. maja 2019. godine, u Svečanoj sali Filozofskog fakulteta održali predavanja studentima i zaposlenima Filozofskog i Filološkog fakulteta.

Predavanje na temu „Da li svako znanje mora biti nužno upotrebljivo?“ održao je  prof. dr Damjan Štefanc (pedagog, Filozofski fakultet Univerziteta u Ljubljani), dok je na temu "Karijerna orijentacija" govorio doc. dr Janez Drobnič (sociolog, Filozofski fakultet Univerziteta Primorska – Kopar.

Predavanja su predstavila analize raznovrsnih pitanja i problema savremene nauke i nastave, a bila su propraćena i veoma dinamičnom i konstruktivnom diskusijom svih prisutnih.

Gostovanja profesora iz Slovenije su rezultat međunarodne saradnje Filozofskog fakulteta sa univerzitetima u Sloveniji.