Ambasador Ruske Federacije posjetio Filozofski fakultet u Nikšiću

Dekan Filozofskog fakulteta u Nikšiću, prof. dr Goran Barović je u četvrtak 5. decembra 2019. godine primio Izvanrednog i opunomoćenog ambasadora Ruske Federacije u Crnoj Gori, Njegovu ekselenciju Vladislava V. Masljenjikova. Sastanku su prisustvovali i prvi sekretar Ambasade Ruske Federacije i predsjednik organizacije Rossotrudničestvo, gosp. Aleksandar S. Beljčenko i gospodin Kiril V. Kirža, ataše za odnose sa javnošću. Prof. dr Goran Barović je ukratko predstavio razvoj Univerziteta Crne Gore kroz istoriju visokog obrazovanja i mjesto Filozofskog fakulteta u njemu. Posebno je istaknuta dosadašnja plodotvorna saradnja Filozofskog fakulteta sa univerzitetima i naučnim institucijama u Ruskoj Federaciji u najrazličitijim oblastima, kao i važnost daljeg razvoja i usavršavanja ove saradnje.
Njegova ekselencija, gospodin Masljenjikov je izrazio uvjerenje u nastavak uspješne saradnje Ambasade Ruske Federacije u Crnoj Gori i Filozofskog fakulteta i spremnost Ambasade da posreduje u realizaciji zajedničkih rusko-crnogorskih naučnih i stručnih projekata.