Barović: Uspjeli smo da održimo kontinuitet predavanja

Nastava na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore odvija se prema rasporedu uređenom s početka semestra.

Prema predlogu Rektorata Univerziteta Crne Gore, nastava na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore odvija se prema rasporedu uredjenom s početka semestra. Svi predavači su angažovani u nastavi koristeći (1) mogućnost postavljanje nastavnog materijala na stranici predmeta na zvaničnom sajtu Univerziteta Crne Gore; (2) koristeći Moodle platformu; (3) a prema komentarima studenata, ZOOM aplikacija za izvođenje nastave u realnom vremenu se pokazala veoma korisnom, u kombinaciji sa korišćenjem materijala postavlenih na web strani Univerziteta.

- Uspjeli smo da održimo kontinuitet nastave, bez obzira na novonastale poteškoće i uz pomoć predavanja u virtuelnim učionicama - izjavio je prof. dr Goran Barović, dekan Filozofskog fakulteta. Trenutno radimo na tome da se poveća broj studenata koji može interaktivno učestvovati, imajući u vidu da svi naši studenti nisu pri istim tehničkim mogućnostima, jer imamo studenata iz svih krajeva Crne Gore, od urbanih do planinskih ruralnih. Trudimo se da što više budemo dostupni studentima, a da kombinacijom sve tri ponudjene metode održavanja nastave, svi student budu na kraju jednako tretirani; da zajedno obezbijedimo kontinuitet i dobar kvalitet nastave, kakav treba da bude na našem Univerzitetu - kazao je Barović.