Aktivnosti posvećene Svjetskom danu etike

Filozofski fakultet je obilježio Globalni dan etike - 21. oktobra, serijom onlajn radionica za brucoše i studente master studija.

U ponedeljak je održana radionica za 24 studenta master studija Predškolskog vaspitanja i obrazovanja na temu: AKADEMSKO PISANJE - CITIRANJE I REFERENCIRANJE PREMA APA STANDARDU, dok je 22 studenta prve godine Studijskog programa za obrazovanje učitelja u utorak pratilo radionicu: ETIČKI KODEKS - MORALNA I PROFESIONALNA NAČELA. Radionicu na istu temu sljedećeg dana, pratilo je i 27 studenata prve godine Studijskog programa za predškolsko vaspitanje i obrazovanje.

Radionice je vodila mr Marijana Blečić uz podršku doc. dr Dijane Vučković.

Radionice su dio aktivnosti u okviru projekta Filozofskog fakulteta: Jačanje akademskog integriteta – interdisciplinarni istraživački pristup etičkom ponašanju u visokom obrazovanju (SAI). Projekat je finansiran od strane Ministarstva nauke, a ima za cilj širenje akademske kulture na Univerzitetu Crne Gore kroz različite projektne aktivnosti.