Projekcija naučno dokumentarnog filma: „Hladni vulkani Kolumbije” (“Volcans de boue en Columbie“)

U svečanoj sali Filozofskog fakulteta sa početkom u 10h održaće se projekcija naučno dokumentarnog filma: „Hladni vulkani Kolumbije” (“Volcans de boue en Columbie“). Projekciji filma prisustvovaće autori filma šef Nacionalne obrazovne ustanove, fotograf Žak Ruket i vanredni profesor na Univerzitetu u Bordou Žorž Vernet koji će sa studentima i publikom diskutovati o naučno-dokumentarnim ekspedicijama i poduhvatima koji u velikoj mjeri doprinose da se svijest građana i donosilaca odluka o životnoj sredini podigne na znatno viši nivo.