Nastavak virtuelne izložbe - predstavljamo studentkinju Anđelu Došljak

Moj rad čini providna kocka od pleksiglasa u kojoj bi se našla “zaražena” osoba. U ovom slučaju to sam bila ja, jer umjetnik sam može najbolje prikazati ono o čemu želi govoriti. Kocka je malih dimenzija 1m x 1m i postavljena u javnom prostoru. Ideja providnosti nije došla samo da bi izazvala reakciju kod ljudi kada vide nekog zatvorenog u providnoj kocki kako sjedi u svojoj pidžami ili nekoj svakodnevnoj kućnoj kombinaciji, vec i da da mogućnost toj osobi da baš kao i svi ostali može da posmatra svoje okruženje. Takođe, ona drugim ljudima bez ijedne izgovorene riječi šalje jasnu poruku: da se čuvaju da ne bi završili tako, odvojeni od civilizacije. Sama činjenica da je neko zatvoren treba da budi odredjenu dozu jeze u nama, kao i sam virus koji sve više uzima maha i hara svijetom odnoseći živote.

Anđela Došljak (Osnovne studije, SP Slikarstvo)