Početak saradnje Fakulteta likovnih umjetnosti sa Albertina Akademijom iz Torina

Predstavnici Albertina Akademije iz Torina, prorektor za međunarodnu saradnju profesor Salvo Bitonti i profesor Stefano Pasquini, borave na Fakultetu likovnih umjetnosti na Cetinju.

Tokom posjete održan je sastanak sa dekanom Markom Markovićem i prodekanicom za međunarodu saradnju Majom Šofranac.

Posjeta se realizuje u sklopu pripremne faze KA107 Eramsus + projekta kreditne mobilnosti koji je podržan od strane Evropske komisje a koji će biti realizovan tokom naredne studijske godine. U sklopu projekta predviđene su mobilnosti studenta i nastavnog osoblja oba fakulteta.