Poruka dekana doc. mr Marka Markovića budućim studentima Fakulteta likovnih umjetnosti

Dragi studenti,

birajući umjetnički poziv za svoju buduću praksu, stupate u kreativnu sferu u kojoj ćete od početka kreirati prvo svoj dan, zatim svoj rad, a kasnije i kulturni identitet ove zemlje. Stvaralašto je odgovornost prema duštvu, ono ga propituje i kreira jednako kao i ostale profesije, pa ćete biti pozvani da kontinuirano djelujete i doprinosite.

Studirajući na Fakultetu likovnih umjetnost na Cetinju imaćete priliku da razvijate svoje talente i stičete različita znanja kao i iskustva kako u domenu prakse tako i teorije, koja će vam sjutra značiti za stvaranje vašeg sopstvenog rada ali i u razumijevanju umjetnosti uopšte.

Ove studije će vam sem nastavnog programa i najboljih uslova za studiranje omogućiti i učešće u brojnim domaćim i međunarodnim projektima, saradnju sa internacionalnim akademijama kao i prve kontakte sa institucijama kulture u zemlji i regionu, a Cetinje kao grad će vas dočekati svojim neodoljivim ambijentom i zavidnim kulturnim nasleđem.

Doc. mr Marko Marković