Izložba prof. Nataše Đurović 7. aprila u Modernoj Galeriji

Izložba "Unutrašnji svjetovi" redovne profesorice Fakulteta likovnih umjetnosti, Nataše Đurović, biće otvorena u četvtak. 7. aprila 2022. godine, u Modernoj galeriji u Podgorici sa početkom u 20:00h.

Nataša Đurović rođena je 1963. godine u Doboju. Diplomirala je 1986. godine na Kulturološkom fakultetu na Cetinju, odsjek konzervacije – restauracije slikarskih djela. Bila je stipendista francuske Vlade u Parizu tokom specijalizacije (1989/1990). Godine 1992. magistrirala je likovnu tehnologiju na Akademiji likovnih umjetnosti u Ljubljani.

Đurović je redovni profesor Fakulteta likovnih umjetnosti na Cetinju. Član je Udruženja likovnih umjetnika Crne Gore.

Od 1989. godine aktivna je kao likovni umjetnik, realizujući svoje umjetničke ideje u različitim medijima: crtežu, slici, fotografiji, ambijentalnoj i zidnoj instalaciji, performansu. Izlagala je na kolektivnim izložbama u Francuskoj, Crnoj Gori, Srbiji, Sloveniji, Švedskoj, Austriji, Italiji, Hrvatskoj, Kanadi, SAD i Makedoniji. Samostalno je izlagala u Crnoj Gori, Srbiji, Italiji, San Marinu i BiH. Dobitnik je više nagrada za umjetnički rad.