Studentkinje Grafike na međunarodnom Bijenalu u septembru

Studentkinje master studija Grafike Fakulteta likovnih umjetnosti UCG, Željka Pestorić i Nesla Đokić, učestovovaće sa svojim radovima na V međunarodnom Bijenalu grafike, u Čačku, u septembru ove godine.

Za učešće su se prijavile putem konkursa Platforme za promociju umetnosti multioriginala koja organizuje Bijenale.

Cilj Bijenala grafike je da umjetnicima pruži institucionalnu podršku u profesionalnom napredovanju, da podstakne i unaprijedi interesovanje za tu umjetničku disciplinu među drugim akterima u umjetnosti i kulturi, kao i među širom publikom na nacionalnom i međunarodnom nivou.

Studentkinje koje su na završnoj godini master studija, jedine su učesnice iz Crne Gore.

Na Bijenalu će učestvovati 263 umjetnika iz 41 zemlje (Poljska, Rusija, Srbija, Italija, Argentina, Bugarska, Kanada, Slovenija, Kolumbija, Litvanija, Njemačka, BIH, Rumunija, Letonija, Irska, Holandija, Hrvatska, Južna Afrika, Australija, UK, Portugalija, SAD, Meksiko, Japan, Finska, Grčka, Makedonija, Kina, Južna Koreja, Francuska, Švajcarska, Danska, Tajland, Norveška, Švedska, Slovačka, UAE, Brazil, Tajvan, Ukrajina, Izrael).