Večeras izložba: Sinergija suprotnosti

Sa velikim zadovoljstvom vas pozivamo na otvaranje izložbe "Sinergija suprotnosti" poljskih umjetnika i nastavnika Likovne akademije iz Gdanjska koju Fakultet likovnih umjetnosti organizuje u saradnji sa Narodnim muzejem Crne Gore. Izložba će biti otvorena u utorak 4. aprila 2023. u 19 časova u Crnogorskoj galeriji umjetnosti Miodrag Dado Đurić. Na izložbi su predstavljeni radovi umjetnika: Aleksandra Jadczuk, Łukasz Butowski, Marek Wrzesiński i Sławomir Witkowski.

Izložba "Sinergija suprotnosti" je rezultat dugogodišnje saradnje Fakulteta likovnih umjetnosti UCG i Akademije likovnih umjetnosti u Gdanjsku  u okviru Erasmus + programa međunarodne kreditne mobilnosti.  Nakon uspješne višegodišnje razmjene studenata i nastavnog osoblja sa ove dvije institucije, na obostrano zadovoljstvo je pokrenuta  inicijativa razmjene izložbi umjetničkih radova nastavnog osoblja sa ciljem  jačanja i daljeg razvijanja saradnje i međukulturnog dijaloga.

Izložba će biti otvorena do 4. maja 2023. godine.