FLU proslavio 30 godina rada

U Centru savremene umjetnosti Crne Gore otvorena Godišnja izložba Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje, organizovana u okviru obilježavanja 30 godina od osnivanja od osnivanja Fakulteta.

Na otvaranju izložbe su govorili prof. dr Danilo Nikolić, rektor Univerziteta Crne Gore, Aleksandar Bogdanović, ministar kulture, i prof. Ratko Odalović, dekan Fakulteta.

Na izložbi su predstavljeni radovi studenata svih godina i studijskih programa Fakulteta. Najboljim studentima uručene su nagrade Fakulteta, kao i otkupna nagrada “Perspektive”, čiji je pokrovitelj Ministarstvo kulture, a koju je uručio ministar Bogdanović.

Komisija za dodjelu nagrade “Perspektive” koju čine: prof. mr Ratko Odalović, predsjednik; prof. mr Nataša Đurović, član; prof. mr Lazar Pejović, član; doc. mr Marija Kapisoda, član; doc. mr Željko Reljić, član, donijela je Odluku da nagrada ove godine pripadne Vladanu Pejanoviću, studentu IV godine, smjer Slikarstvo.

Izložba koju organizuje Fakultet likovnih umjetnosti Cetinje u saradnji sa Centrom savremene umjetnosti Crne Gore biće otvorena do 25. maja.