Posjeta Fakultetu likovnih umjetnosti u Malagi

Predstavnici Fakulteta likovnih umjetnosti van. prof. Milena Jovićević i sekretar Ivan Merdović boravili su u radnoj posjeti Fakultetu likovnih umjetnosti u Malagi, u okviru Erasmus+ programa i tom prilikom se sreli sa  Žoze Alonsom Kalerom, Žosefom Kane Garsijom, dekanom Salvadorom Gonzalesom i prodekankom Silviom Lopez.

Na sastancima je bilo riječi o projektu “Axis - Mediterranean”, koji zajednički realizuju Fakultet likovnih umjetnosti iz Malage i Fakultet likovnih umjetnosti sa Cetinja. Projekat je započeo u toku studijske 2017/2018, a njegova realizacija se nastavlja u toku 2018/2019 i 2019/2020 studijske godine.

U ljetnjem semestru 2018/2019 tri studenta Fakulteta likovnih umjetnosti sa Cetinja boravi na razmjeni u Malagi, a tri studenta sa fakulteta iz Malage na Cetinju.