Fakultet likovnih umjetnosti, 10.07.2019

Studentkinja Una Đuranović nagrađena za najbolji dizajn knjige na PAF konkursu

X

Una Đuranović, studentkinja treće godine sa Fakulteta likovnih umjetnosti Cetinje, sa Studijskog programa Grafički dizajn, pobjednica je konkursa PAF dizajn knjige i PAF dizajn knjige II.

Stručni žiri za dizajn knjige, koji su činili prof. mr Ana Matić, prof. mr Suzana Pajović i mr Adela Zejnilović, odlučio je da druga nagrada na konkursu za najbolje idejno grafičko oblikovanje knjige PAF – kratke priče II pripadne Jeleni Tošković, a treća nagrada Gordani Đurović koja je takođe studenta sa Fakulteta likovnih umjetnosti, Cetinje.

Na konkursu za najbolje idejno grafičko oblikovanje knjige PAF – poezija, druga nagrada je pripala Ani Mitrović sa završne godine FLU-a, a treća nagrada Hajdani Kostić.

Na konkurs za oblikovanje knjige PAF – kratke priče II pristiglo je ukupno 15 radova, a na konkurs oblikovanje knjige PAF – poezija 11 radova. Konkursi su bili otvoreni od 5. februara do 13. maja 2019. godine.

Organizator konkursa nagradiće najbolje autore novčanom nagradom u iznosu od 300€, 150€ i 100€. Uručenje nagrada i izložba grafičkih radova pristiglih na konkurse biće organizovano na PAF-u 2019.

Organizatori internog konkursa za studente FLU-a, su izdavačka kuća ARTO i Podgorica art festival (PAF).

Broj posjeta : 463