Godišnja izložba studenata FLU otvorena u Galeriji "42" na Cetinju

U Galeriji "42" na Cetinju, otvorena je Godišnja izložba studenata završne godine Fakulteta likovnih umjetnosti Univerziteta Crne Gore, u petak, 20. decembra.

Na izložbi su prof.  Ratko Odalović, dekan Fakulteta, dr Anastazija Miranović, direktorica Narodnog muzeja Crne Gore i Dragica Milić, zamjenica ministra kulture Crne Gore, dodijelili su nagrade naljboljim studentima i otkupne nagrade, Ministarstva kulture CG, Univerziteta CG, Fondacije "Ćano Koprivica" kao i poklon nagrade Prijestonice Cetinje i Narodnog muzeja CG.

Na izložbi su predstavljeni radovi sljedećih studenata:

SP Grafički dizajn

• Ivana Kadić - dobitnica Nagrade za za najboljeg studenta na SP Grafički dizajn
  • Zorana Tošić
  • Brankica Mikić
  • Anuška Vušurović
  • Anica Damjanović
  • Mia Raičković

SP Grafika

• Željka Pestorić - dobitnica Nagrade za najboljeg studenta na SP Grafika i Otkupna nagrada fondacija „Ćano Koprivica“
  • Anađela Burić
  • Nenad Vujanović
  • Ana Janković
  • Sanja Dabović

SP Vajarstvo

• Stefan Bošković - dobitnik Nagrade za najboljeg studenta na SP Vajarstvo i Otkupna nagrada UCG)
  • Mina Đurović
  • Marko Petričević

SP Slikarstvo

• Milica Lakićević - dobitnik otkupna nagrada Ministarstva kulture CG - "PERSPEKTIVE"
  • Dušan Đukić
  • Kristina Kusovac
  • Marko Dumnić
  • Agron Đokaj
  • Stefan Tomović

Na izložbi su predstavljni i radovi studenata sa II i III godine osnovnih studija koji su dobili sledeće nagrade:

• Jovana Popović - Nagrada „Jovana Karadžić i Anita Bućin“ za najobolju stidiju na I godini
  • Marija Radusinović - Nagrada „Slobodan crtež“ na III godini osnovnih studija
  • Maša Laković - Nagrada „Slobodan crtež“ na III godini osnovnih studija

U okviru Revijalnog svečanog diijela dodijeljene su Zahvalnice za doprinos i razvoj fakulteta profesorima koji su tokom prethodne studijske godine stekli pravo na penziju: Rajku Todoroviću, Branislavu Sekuliću i Iliji Branku Buriću.

Svim studentima čestitamo na osvojenim nagradama.

Zahvaljujemo se Univerzitetu Crne Gore, Ministrarstvu kulture Crne Gore, Narodnom muzeju Crne Gore, Prijestonici Cetinje i Fondaciji "Ćano koprivica" na dodjeljenim nagradama i saradnji.

FLU Cetinje
Decembar, 2019.