Milica Janković dobitnica I nagrade na 53. Hercegnovskom zimskom salonu

Studentkinja postdiplomskih magistarskih studija Fakulteta likovnih umjetnosti UCG, Milica Janković, dobitnica je prve nagrade na 53. Hercegnovskom zimskom salonu koji je pod motom “Svijet bez empatije bio bi čudno i hladno mjesto” otvoren u četvrtak, 6. februara 2020. godine u Galeriji “Josip Bepo Benković” u Herceg Novom.

Crnogorsku selekciju čini 19 autora koje je odabrala selektorka salona, istoričarka umjetnosti Ljiljana Karadžić (Narodni muzej Crne Gore), a slovenačku 4 autora koje je odabrala Bojana Piškur, kustoskinja Moderne galerije iz Ljubljane. Žiri ovogodišnjeg 53. HZS-a činili su istoričari umjetnosti: Ljiljana Zeković (predsjednica), Petar Ćuković i Bogdan Musović.

Druga nagrada dodijeljena je Andreji Kulundžić iz Zagreba, a treća Ivanki Vani Prelević iz Podgorice. Osim prvonagrađenog rada studentkinje Milice Janković pod nazivom “Igralište”, za salon su selekitrani i radovi Tanje Markuš, takođe studentkinje posdiplomskih magistarskih studija, kao i radovi profesorica FLU Cetinje ̶  serija crteža pod nazivom “Radost življenja”, prof. mr Anke Burić, kao i instalacija “R-evolution memorabilia” prof. mr Ane Matić.

Učesnici 53. HZS-a: Nika Autor, Krsto Andrijašević, Anka Burić, Ilija Branko Burić, Jakša Ćalasan, Maja Hodošček, Milica Janković, Maša Jovović, Novica Kovač, Gordana Kuč, Tanja Markuš, Ana Matić, Jovan Milošević, Lidija Nikčević, Teodora Nikčević, Andreja Kulundžić, Jelena Pavićević, Tomo Pavićević, Ivanka Vana Prelević, Škart, Jovana Vujanović, Tijana Vujović, Zoran Živković.

53. Hercegnovski zimski salon biće otvoren do 14. marta 2020.