Studenti Fakulteta likovnih umjetnosti dobitnici nagrada na konkursu "30 godina od pada Berlinskog zida"

Fakultet likovnih umjetnosti Univerziteta Crne Gore u saradnji sa Centrom za demokratsku tranziciju, realizovao je konkurs za mlade dizajnere/ke na temu "30 godina od pada Berlinskog zida", tokom proteklog mjeseca.

Dobitnici sve tri nagrade za tri prva mjesta su studenti Fakulteta likovnih umjetnosti, Studijski program Grafički dizajn.

Prvu nagradu osvojila je Aleksandra Drecun, studentkinja FLU za rad "Jugoslavija", druga nagrada pripala je Jovani Mugoši, ilustratorki i grafičkoj dizajnerki za rad "Duality", a treća Ani Mitrović, studentkinji FLU, za rad "Fall".

Konkurs je realizovan u maju, a odazvali su se mladi dizajneri, studenti Fakulteta likovnih umjetnosti (FLU), Arhitektonskog fakulteta, Fakulteta vizuelnih umjetnosti Univerziteta Mediteran i Fakulteta za dizajn i multimediju Univerziteta Donja Gorica.

Žiri su činili Ana Matić (predsjednica), Zdravko Beli Delibašić i Tatjana Koprivica.

U narednom periodu biće realizovana i izložba selektovanih i nagrađenih radova, o čemu ćete biti data naknadna obavještenja.

Čestitamo studentima na postignutom uspjehu.

ImageImage