Riječ prodekana za nauku prof. dr Anete Bošković

ImageNaučnoistraživačka djelatnost, pored edukativne, predstavlja jednu od vodećih djelatnosti Medicinskog fakulteta UCG, u značajnoj mjeri doprinoseći prepoznavanju kvaliteta rada fakulteta i univerziteta na nacionalnom i međunarodnom nivou.

Jačanje konkurentnosti naučnoistraživačkog rada u oblasti biomedicinskih nauka jedan je od strateških ciljeva Medicinskog fakulteta. U okviru fakulteta djeluje i Centar za naučnoistraživački rad, koji za cilj ima jačanje istraživačkih kapaciteta, poboljšanje infrastrukture i povećanje ulaganja neophodnih za izvođenje konkurentnih i savremenih istraživanja u oblasti biomedicine.

Studentima Medicinskog fakulteta se omogućava da pored sticanja znanja i vještina za obavljanje svoje osnovne zdravstvene djelatnosti zakorače i u svijet naučnoistraživačkog rada.

Prodekan za nauku

Prof. dr Aneta Bošković