Gostujuća predavanja profesora Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu

U nastavku kontinuirane medicinske edukacije , razmjene znanja i iskustava danas su profesori  sa Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, prof.dr Dragan Mašulović i prof.dr Aleksandar Karamarković održali predavanja u amfiteatru Medicinskog fakulteta u Podgorici.

Teme predavanja:

- Prof. dr Dragan  Mašulović - „Ablacija u liječenju primarnog karcinoma jetre"

- Prof. dr Aleksandar  Karamarković  - „Vaskularne resekcije i rekonstrukcije u ekstenzivnoj hirurgiji uznapredovalog karcinoma pankreasa"

Impresivne biografije gostujućih profesora , predavanja na visokom nivou su pobudila pažnju, ljekara specijalista, subspecijalista razlicitih grana medicine, hirurga, digestivnih hirurga, radiologa, gastroenterologa, anesteziologa, onkologa i dr.

Predavanja su pažljivo pratili i studenti završnih godina medicine i specijalizanti iz radiologije.

Prof.dr Dragan Mašulović je redovni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Šef katedre za radiologiju, specijalista radiologije i subspecijalista interventne i digestivne radiologije.

Članstva u domaćim i međunarodnim stručnim organizacijama

• Član je većeg broja domaćih i međunarodnih udruženja iz oblasti Radiologije. Bio je član više međunarodnih foruma pri Evropskom udruženju Radiologa i član komisije za verifikaciju evropske diplome iz Radiologije.
  • Jedan je od Ambasadora (za Srbiju) Endovascular Exellence Academy, Boston Sccientific Co.
  • Bio je Predsednik republičke stručne komisije za Radiologiju i član Predsedništva sekcije za radiološku dijagnostiku.
  • Predsednik je Upravnog odbora Udrženja interventnih radiologa Srbije i član Upravnog odbora Udruženja radiologa Srbije.
  • Jedan je od osnivača Udruženja mladih radiologa SRJ, Balkanskog udruženja radiologa i Udruženja za medicinski imidžing.

Organizovanje stručnih skupova:

• Osnivač i direktor škole Interventne radiologije koja ima međunarodni karakter. Ova škola tradicionalno se održava 12 godina, a u njoj su učestvovali u svijetu priznati inostrani i domaći predavači.
  • Već više godina organizator je simpozijuma međunarodnog karaktera iz oblasti hepatobiliopankreatičnog sistema.
  • Jedan od dva organizatora prvog radiološkog simpozijuma sa učešćem radiologa iz svih zemalja bivše Jugoslavije.
  • U više navrata organizovao je tematske simpozijume iz oblasti Interventne radiologije.

Prof. dr Aleksandar Karamarković je redovni profesor Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, direktor Hirurške klinike„Nikola Spasić„ Kliničko bolničkog centra „Zvezdara„ Beograd, specijalista hirurgije.

Udruženja i članstva:

Član je Srpskog Ljekarskog društva, Udruženja hirurga Srbije, Predsednik Upravnog odbora Trauma udruženja Srbije, član Evropskog udruženja Digestivne hirurgije (European Digestive Surgery), Internacionalne Hepato- Pankreato-Bilijarne Asocijacije (IHPBA), Evropske Hepato- Pankreato-Bilijarne Asocijacije (EHPBA), Američke Hepato-Pankreato- Bilijarne Asocijacije (AHPBA), Udruženja za Hiruršku Infekciju (Surgical Infection Society SIS), Evropskog Udruženja za Hiruršku Infekciju (Surgical Infection Society Europe SIS-E), Evropske Asocijacije za studiju jetre (European Associatoin for the Liver study), Međunarodne Asocijacije Hirurga, Gastroenterologa i Onkologa (International Association of Surgeons, Gastroenterologists and Oncologists IASGO).

Prestižna Udruženja i Titule:

Počasni Professor - International School of Surgical Oncology - International Association of Surgeons, Gastroenterologists & Oncologists and Medical Faculty "Carol Davila" University of Bucharest /ROMANIA

Fellow of the American College of Surgeons (FACS) - Aktivni član

European Surgical Association (ESA) - Aktivni član Russian Academy of Natural Sciences (RANS) – Redovni član Akademije

Počasni član - Romanian Association of HPB Surgery and Liver Transplantation World Society of Emergency Surgery (WSES) – Nacionalni Delegat Srbije Naučno društvo Srbije – Redovni član

Učešće u Upravnom Odboru Stručno-naučnih Udruženja Predsednik Regionalnog udruženja „South – East Europe - Balkan" - Ogranak IASGO.

Član International Advisory Board of The Global Alliance for Infections in Surgery

Član Naučnog komiteta - Scientific Committee of the West-East Balkan HPB Chapter EHPBA

Član Upravnog odbora Udruženja hirurga Srbije.

U interaktivnom radu po završenim predavanjima kroz pitanja, odgovore,komentare,razmijenjena su iskustva u radu, dijagnostici, liječenju sa upoznavanjem savremenih smjernica u tretmanu istih maligniteta jetre i pankreasa.

Na kraju, dekan Medicinskog fakulteta prof.dr Miodrag Radunović, uručio je uvaženim profesorima, ekspertima u svojim oblastima Certifikate o održanim predavanjima profesora po pozivu.