Medicinski fakultet, 17.04.2019

Festival zdravlja - "Misli na vrijeme, biraj zdravlje"

Studentsko vijeće Medicinskog fakulteta učestvovalo je na desetom jubilarnom Festivalu zdravlja pod sloganom "Misli na vrijeme, biraj zdravlje" koje je održano  13. i 14. aprila (subota i nedelja) 2019. u šoping molu Delta City u Podgorici.

Studenti svih studijskih programa su uzeli učešće i doprinijeli da dobijemo epitet najboljeg štanda na festivalu.

Mjerili su nivo glikemije u krvi, radili test rizika za nastanak Dijabetes melitusa, mjerili nivo krvnog pritiska, izračunavali BMI i davali savjete u vezi ishrane, govorili o prevenciji raka grlića materice, raka dojke, raka debelog crijeva i davali savjete na razne teme.

Cilj festivala zdravlja je bila edukacija, zdravstveno prosvećivanje, razvijanje zdravih životnih navika, poboljšanje i unapređenje zdravlja.

Studenti su obećeali da će se truditi da i u budućnosti ovakve aktivnosti što češće organizuju.

Broj posjeta : 609