Zahvalnica povodom Svjetskog dana dobrovoljnog davalaštva krvi

Povodom Svjetskog dana dobrovoljnog davalaštva krvi studentu predstavniku Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, Stefanu Mikiću, uručena je zahvalnica Zavoda za transfuziju krvi Crne Gore, za podršku davalaštvu tokom epidemije korona virusa.

Zahvalnicu su uručili ministar zdravlja Kenan Hrapović i direktorica Zavoda za transfuziju krvi prim. dr Gordana Rašović.

Uručenju su prisustvovali i šefica Kancelarije Svjetske zdravstvene organizacije u Crnoj Gori Mina Brajović i stalna predstavnica UNDP-a u Crnoj Gori Daniela Gašparikova.

Zahvaljujući požrtvovanosti dobrovoljnih davaoca zdravstveni sistem imao je dovoljne količine krvi i tokom perioda epidemije.

Studenti Medicinskog fakulteta zajedno sa studentima ostalih fakulteta Univerziteta Crne Gore su i tada pokazili humanost na djelu znajući da su potrebe za ovom dragocjenom tečnošću neophodne i u teškim vremenima.